Kibice

Kibice

Kibice, reż. Michał Bielawski , Polska 2017, czas trwania: 2 odcinki po 44 min., 

Sportowiec i kibic to jedność. Nie istnieją bez siebie. Kochają się, choć czasami bywa bardzo ciężko. Bez kibiców nie byłoby sportu jaki znamy – globalnej maszyny generującej emocje i gigantyczne zyski. Seria Canal+ Discovery ukazuje ludzi, dla których przeżywanie wydarzeń sportowych przestało być jedynie okazjonalnym zajęciem, a stało się integralną częścią życia. Wszystkich łączy fascynacja swoimi sportowymi idolami.
Siatkówka goni piłkę nożną pod względem skupionych wokół reprezentacji kibiców. Jej pozycję ugruntowały pierwsze sukcesy odnoszone przez polską reprezentację w latach 90. XX wieku i w pierwszej dekadzie XXI. To one przyniosły tej dyscyplinie wiernych kibiców, którzy dostarczyli siatkarzom motywacji do zdobycia złotego medalu na Mistrzostwach Świata w 2014 roku.
Żużel.  Ten kto myśli, że emocje sportowe w Polsce ograniczają się tylko do piłki nożnej i siatkówki jest w błędzie. Pełną emocji i barwną grupą są fani „czarnego sportu”. Na trybunach spotkamy również ich następców – z uśmiechniętymi buziami, wymalowanych klubowymi barwami i trzymających wuwuzele. Kim są prawdziwi fani „speedweya?”.

Festiwal Filmów Sportowych