Sztafeta

Sztafeta, czyli niezwykłe historie zwykłych bohaterów!

 

Już po raz trzeci zapraszamy Państwa do warszawskiego kina Praha pomiędzy 6 a 8 kwietnia 2018 roku, na Festiwal Filmów Sportowych Sztafeta. Podczas tegorocznej edycji festiwalu pokażemy prawdziwe historie ludzi oddanych sportowej pasji, opowiedziane przez filmowców z całego świata. To wyjątkowa propozycja dla tych, którzy chcieliby zmienić styl życia, a szukają inspiracji. Zawodowy i amatorski sport kreuje Mistrzów, a Ci inspirują innych do aktywności fizycznej. Sztafeta to filmowe opowieści o przekraczaniu własnych granic. Sport dla każdego!

W filmie Fantastyczni przegrani: inny świat (Wonderful Losers: A Different World) w podróż zabiorą nas zawodowi kolarze, poznamy bohaterów drugiego planu zawodowych grup kolarskich, którzy swoją energię poświęcają dla liderów, i którzy w kolarskim wyścigu biorą udział po to, by ktoś inny mógł go wygrać. Skąd czerpią motywację, skoro z góry skazani są na porażkę? Czy radość ze zwycięstwa grupy, jej lidera, jest wystarczająca? A może chodzi po prostu o wielkie pieniądze, które napędzają kolarskie koła?Wyścig (The Ride) opowiada natomiast fantastyczną historię z legendarnego Tour de France z początku XX wieku! To wielka gratka dla miłośników kolarstwa.

Jak zwykle pokażemy filmy o niezwykłych-zwykłych bohaterach, którzy przekraczają granice swoich możliwości. Bohaterką Płyń Kim (Kim Swims) jest kobieta, która jako pierwsza pokonała u wybrzeży San Francisco 30 mil wpław, w otwartych, zimnych wodach zamieszkałych przez rekiny. W Jordanii młode kobiety uprawiają piłkę nożną, dyscyplinę wydawałoby się zarezerwowaną dla mężczyzn. Z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć? O przygotowaniach juniorek z Jordanii do Mundialu 2016 opowiada film 17. Z kolei Martha&Niki wkraczają z impetem w świat hip-hopu, biorą udział w prestiżowym Juste Debout w Paryżu. Co zmienia się w ich życiu? O sile przyjaźni, męskiej inicjacji i wspólnocie opowiada nowozelandzki film Zdobyte pole (The Grond We Won). Farmerzy, rugbiści, ojcowie, synowie – przez rok towarzyszą im filmowcy, subtelnie i z sympatią przyglądając się swoim bohaterom. W niezwykłą podróż na Kilimandżaro zabierze nas Maciej Jabłoński i bohaterowie jego filmu Kilithon, którzy jako pierwsi pokonali najwyżej położony maraton na świecie!

Sport to także wspólnota, np. sportowiec i kibic. Unikalna jedność. Nie istnieją bez siebie. Kochają się, choć czasami bywa bardzo ciężko. Bez kibiców nie byłoby sportu jaki znamy – globalnej maszyny generującej emocje i gigantyczne zyski. O tym opowiada Michał Bielawski w serialu Kibice. Na Sztafecie pokażemy dwa odcinki, o kibicach siatkówki i żużla – obie grupy bardzo charakterystyczne, oddane swoim drużynom i sportowi.

 Festiwal Filmów Sportowych