Sztafeta

Sport może zmienić życie, niektórzy też wierzą, że sport zmienia świat. Losy pojedynczych postaci z historią narodów w tle, portrety znanych sportowców uchwycone w konkretnym czasie i miejscu, opowieści o ludziach oddanych sportowej pasji, którzy wpłynęli na obraz swojej epoki. Fascynujące i autentyczne historie opowiedziane przez filmowców z różnych stron świata obejrzymy na tegorocznej, drugiej już edycji Festiwalu Filmów Sportowych SZTAFETA 2017. Festiwalowi towarzyszą spotkania, pokazy sztuk walki a nawet – potańcówka przy muzyce na żywo granej przez zespół The Cajun Spises! Gościem specjalnym Sztafety będzie w tym roku bohater filmu „The Ultimate Triathlon” Luke Tyburski, który podzieli się swoim doświadczeniem z morderczego triathlonu pomiędzy Marokiem a Monako.


Przez trzy kolejne dni weekendu – od 19 do 21 maja -  czeka nas 9 filmów o sporcie, w tym premiera głośnego już, polskiego dokumentu Moja walka. Mamed Khalidov.
Obejrzymy film o legendzie -  najszybszym człowieku świata, Usainie Bolcie, historię niewidomego judoki, który pnie się po mistrzostwo, opowieść o słynnym  włoskim kolarzu i konstruktorze rowerów zarazem, o morderczym thriatlonie, który jest dla bohatera kolejną granicą do przekroczenia. Będzie historia Snomana, konia uratowanego od rzezi, który ma stałe miejsce w amerykańskiej Show Jumping Hall of Fame (lista legendarnych koni skokowych) i grupy ludzi, dla których sport jest jedyną obroną przed starością, wreszcie film o miłości do tańca, która odmieniła życie ludzi i wpłynęła na przemiany społeczne. Sport zmieniając życie ludzi zmienia też świat. Filmy pokazywane na SZTAFECIE 2017 po mistrzowsku to pokazują.

 Festiwal Filmów Sportowych